15 dôvodov, prečo ženy pri sexe nedosahujú orgazmus

15 dovodov preco zeny nedosahuju orgazmus

Ženský orgazmus nie je taký priamočiary ako mužský.

1 Úzkosť a stres

Miera úzkosti v populácii na celom svete za posledné roky značne vystrelila.

Ženy sú pritom náchylnejšie na rozvinutie tohto nepríjemného stavu. Príznakom úzkosti sú vtieravé myšlienky, ktoré spochybňujú všetko, čo robíš alebo čo sa okolo teba deje. Ako príklad môžeme uviesť, keď žena pri sexe viac rozmýšľa nad tým, ako vyzerá – či si partner všimol jej strie, či vyzerá z tohto uhla preňho dobre, či nemá príliš veľké brucho,… Namiesto toho, aby si naplno užívala príjemné pocity, ktoré jej styk navodzuje.

Úzkosť aj vtieravé myšlienky prakticky vylučujú dosiahnutie orgazmu. Potvrdila to trojica doktorov vo svojom prieskume z roku 2018, v ktorom viac ako polovica žien uviedla úzkosť ako hlavný dôvod, prečo majú problém dosiahnuť vyvrcholenie.

Komplexnosť tejto kondície navyše človeka uvrhuje do cyklu obáv a frustrácie, ktorý je ťažké pretrhnúť. Preto úzkosť neber na ľahkú váhu. Komplikuje aj iné aspekty tvojho života a ak ju nezačneš riešiť, bude sa zhoršovať.

Dlhodobý chronický stres je predispozíciou na rozvoj úzkosti. Ak si často v strese, prejavuje sa to napätím vo svaloch, nekvalitným spánkom, únavou, častými bolesťami hlavy, žalúdočnými problémami.

Identifikuj, čo ťa v živote stresuje, a pokús sa tomuto stresoru vystavovať čo najmenej. Môže pomôcť napríklad aj taká banalita, ako obmedziť čítanie/pozeranie správ alebo tráviť menej času na sociálnych médiách.

K lepšej duševnej pohode vám pomôže aj príroda. Nie len pobyt v nej, ale aj účinky niektorých rastlín, napríklad krpčiarka šípolistá, ashwagandha alebo ženšen.

Objav FORCE X LOVE – výživový doplnok navrhnutý špeciálne pre ženy tak, aby si to užili aj ony. Prírodné zloženie obsahuje krpčiarku + ashwagandhu + ženšen + ďalšie 4 účinné rastliny + zinok + vitamín C a D.

❤️ prekrvuje celé telo
❤️ príjemne uvoľňuje svalstvo a odbúrava stres
❤️ pomáha dosiahnuť orgazmus
❤️ zvyšuje chuť na sex
❤️ detoxikuje organizmus

Jedno balenie vydrží až 1 a pol mesiaca!

zensky orgazmus stres a uzkost

Stres a úzkosť negatívne vplýva aj na sexuálny život.

2 Zanedbané svaly panvového dna

Žena musí byť pri sexe dokonale uvoľnená, ak chce dosiahnuť orgazmus.

Avšak, vedomá práca so svalmi panvového dna môže cestu za vyvrcholením uľahčiť. Podľa skúseností sexuologičky Louanne Cole Weston, PhD. mnoho žien dosiahne svoj prvý vaginálny orgazmus práve pomocou zapojenia týchto partií. Svaly panvového dna sa trénujú pomocou Kegelových cvikov, ktoré sú prospešné pre kvalitný sexuálny život ako žien, tak aj mužov.

Odporúčajú sa aj pre ľudí so sedavým zamestnaním, ktorí sú náchylnejší mať tieto svaly skrátené, čo môže vo vyššom veku viesť k problémom s inkontinenciou.

Viac o Kegelových cvikoch a ako ich cvičiť nájdeš tu.

3 Nedostatok lubrikácie

Podľa prieskumu takmer štvrtina žien označila za najväčšiu prekážku dosiahnutia orgazmu nedostatok lubrikácie.

Dôvodom môže byť krátka predohra, vytrácanie vášne zo vzťahu, vysychanie slizníc kvôli stúpajúcemu veku,… Nech už je však dôvod akýkoľvek, pri použití lubrikantu sa ženské lono stáva viac citlivým a eliminuje sa potenciálna bolesť z trenia. Ženský orgazmus je teda hneď dosiahnuteľnejší.

Internet aj bežné obchody ponúkajú širokú paletu možností, z ktorých si určite vyberiete ten vhodný lubrikant pre vás. Siahnuť môžete aj po náhradách, ktoré nájdete napríklad doma v kuchyni. Avšak, tie radšej vyberajte opatrne. Vhodný je napríklad kvalitný olivový alebo kokosový olej.

Použitie lubrikantu taktiež párom otvára nové možnosti, kam počas milovania zájsť.

zensky orgazmus lubrikant

Kokosový olej je bezpečný lubrikant, ktorý nenarúša vaginálnu mikroflóru a uľahčuje cestu k ženskému orgazmu.

 

4 Príliš veľa stimulácie

Príliš málo stimulácie, príliš veľa stimulácie. Kto sa v tom má vyznať?

Rýchlejšie a tvrdšie možno funguje v porne, no nie pre každú ženu je to to pravé orechové. Okrem toho, kľúčom k ženskému orgazmu je najmä klitoris, ktorý má hustú sieť nervových zakončení. Na to, ako zachádzať s týmto červeným gombíkom, však neexistuje univerzálny návod. Každá žena potrebuje iné zaobchádzanie, keďže niektorá ho má citlivejší, iná zase menej.

Kúzlo teda nie je iba v tom nájsť ho, ale aj vedieť, aké dotyky partnerke ,,sedia“. Niektoré dámy majú klitoris tak citlivý, že príliš drsné zaobchádzanie, alebo priamy dotyk ,,odhaleného“ klitorisu je pre nich skôr bolestivý ako vzrušujúci.

5 Skúsili ste už hračky?

Mnoho žien na hračky pri styku ani nepomyslí.

Niet sa čomu čudovať, keď už len návrh, aby si partner zobral na pomoc hračku, môže podryť mužské sebavedomie. Väčšina žien to proste nechce riskovať.

Použitie hračky pri sexe však už dávno nie je tabu. Nie je to prejavom zlyhania chlapa ani prejavom neukojiteľnosti ženy. A už vôbec to nie je niečo, k čomu sa uchyľujú len páry, ktoré sa v posteli nudia. Je to úplná normálka, ktorá vie výrazne obom stranám zlepšiť pôžitok zo styku a najmä značne skrátiť cestu k ženskému orgazmu. A o to predsa ide, nie?

6 Oddávanie sa erotickým fantáziám

Vedeli ste, že vzťahoví terapeuti odporúčajú ženám masturbovať aspoň niekoľkokrát týždenne?

Naozaj. Podľa odborníkov má frekvencia masturbácie priamy súvis s dosiahnutím ženského orgazmu. Pri masturbácii lepšie spoznajú svoje telo a teda vedia, čo im robí dobre a čo nie. Sexuálny styk s partnerom teda už nie je slepé tápanie na mape bez kompasu, pretože žena vie partnera naviesť na tie správne miesta a pohyby, techniky. Okrem toho, fantazírovanie pri sebaukájaní ženám pomáha odomknúť túto kreatívnu stránku aj ,,naostro“ pri styku.

To, nad čím fantazíruješ počas masturbácie, ti umožňuje preskúmať vlastnú sexualitu a erotické predstavy, ktoré môžeš s partnerom následne skúsiť.

zensky orgazmus eroticke fantazie

Nemusíš sa hanbiť za oddávanie sa erotickým predstavám, a to dokonca ani počas sexu.

7 Nedostatočná komunikácia o intímnych témach

Debata o sexe je aj s dlhoročným partnerom niečo, čo je v mnohých domácnostiach tabu.

Ale nemala by byť. Ak o sebe viete, že nedokážete čítať myšlienky, tak je bezpečné predpokladať, že to nevie ani vaša partner/ka. Hoci takáto komunikácia môže byť pichľavá pre ego oboch z vás, rýchlo na to zabudnete pri obojstranných prejavoch rozkoše. Každopádne, neodporúčame vyrozprávať si celý zoznam pripomienok naraz. Radšej začnite zľahka 2-3 usmerneniami a ostatné si nechajte na neskôr. Nechcete partnera/ku vydesiť.

Aj v takejto komunikácii však vždy budú existovať témy, ktorých sa radšej ani okrajovo nedotknete. Podľa tohto prieskumu ženy chcú, aby sex trval v priemere aspoň 25 minút na to, aby dosiahli orgazmus. Reálne sa však táto potreba málokedy naplní. Otázka na pánov: Koľko vám to trvalo naposledy?

Oddialenie ejakulácie alebo predĺženie pohlavného styku sú z kategórie fráz, ktoré muži na Google vyhľadávajú najčastejšie. Našťastie, existuje veľa spôsobov, ako styk výrazne predĺžiť. Overeným spôsobom sú napríklad bylinky, ktoré sa k tomuto účelu používajú už stáročia: kotvičník, ženšen, maca. Nemalú úlohu zohrajú aj aminokyseliny ako L-arginín, L-citrulín a L-lyzín, ktoré športovcom nemusíme predstavovať.

💦 To, že muži majú záujem o oddialenie ejakulácie, demonštruje aj fakt, že v našom e-shope patrí FORCE X LONG na predĺženie sexuálneho výkonu medzi najžiadanejšie produkty, ktoré si naši zákazníci objednávajú pravidelne. Spojili sme v ňom silné extrakty zo stáročiami overených bylín 🌺 a prírodné aminokyseliny na zvýšenie fyzického výkonu. 💪

Objav jeho silu už dnes!

ForceX Long

Každá žena je stavaná trochu inak, takže to, čo funguje na jednu, nemusí nutne fungovať aj na druhú. Preto pre chlapa nemá zmysel namýšľať si, že jednou technikou dokáže uspokojiť každú ženu, a pre ženu zase nemá zmysel mlčať o tom, čo naozaj chce a potrebuje na dosiahnutie orgazmu.

Okrem toho, ak žena priamo povie, čo chce, alebo na to chlapa priamo navedie, ukazuje tým svoju sebaistotu. To je podľa tohto prieskumu pre väčšinu chlapov nesmierne sexy. Takže odporúčanie pre dámy: Ak sa nechcete o týchto témach rozprávať, prevezmite v posteli iniciatívu.

zensky orgazmus sebavedomie

Ukáž, že vieš, čo chceš.

8 Nežiadúci účinok liekov

Oplatí sa čítať príbalové letáky.

Okrem toho, že sa dozviete, ako liek správne užívať a na čo si dať pozor, zistíte aj jeho vedľajšie účinky. Najmä antidepresíva majú často nežiadúci vedľajší účinok v podobe straty libida a neschopnosti dosiahnuť orgazmus. Netreba však zúfať. Podľa štúdii maca peruánska normalizuje libido u žien užívajúcich SSRI antidepresíva, pričom doplnky s macou (žeruchou) nijako nereagujú s touto skupinou liekov a teda nenarúšajú liečbu. Ak však užívate akékoľvek lieky, VŽDY sa poraďte s lekárom predtým, ako začnete brať nejaký výživový doplnok.

FORCE X LOVE obsahuje extrakt z koreňa macy peruánskej, v kombinácii s ostatnými prírodnými zložkami tak pôsobí ako silné afrodiziakum. 💕 Prebuď v sebe vášeň, ktorá len tak nevymizne.

Jedno balenie vydrží až 1 a pol mesiaca!

forcex love

Ďalšie lieky, ktoré môžu narúšať schopnosť ženy dosiahnuť orgazmus, sú napríklad lieky na tlak a niektoré staršie antikoncepcie.

9 Časté sedenie

Sedenie je nové fajčenie. Robí nám v tele porovnateľné množstvo neplechy.

Nemožno sa teda čudovať, že nepriaznivo vplýva aj na sexuálny život bez rozdielu pohlavia. Sedenie skracuje svaly panvového dna. Pre mužov to znamená slabšiu erekciu a pre ženy zase necitlivé alebo bolestivé lono. Našťastie, nie je zas tak náročné tomu predísť. Stačí si nastaviť alarm, každú pol hodinu sa postaviť a prejsť sa napríklad do kuchynky po pohár vody. Prípadne, ak ste alergický na zvuk budíka, položte si na stôl ku klávesnici veľký džbán s vodou a popíjajte. Mechúr vám pripomenie, že potrebujete vstať a niekam ísť. Okrem toho si takto viete zabezpečiť dostatočný pitný režim, čo nikdy nie je na škodu.

Škody, ktoré sedenie napácha na ženskom zdraví a teda aj sexuálnom živote, sa dajú čiastočne minimalizovať aj sedením na okraji stoličky s vystretou chrbticou. Prvý deň takto určite nevydržíte sedieť celých 8 hodín, no ako sa budú vaše svaly v oblasti chrbtice a brucha spevňovať, uvidíte, že každým dňom vydržíte viac a viac. Vaša chrbtica aj sexuálny život sa vám poďakujú.

Niektoré cviky na panvové dno sú navyše neviditeľné a môžete ich cvičiť aj v kancelárii plnej ľudí.

kegelove cviky zensky orgazmus

Cvičenie Kegelových cvikov nemusí byť pri práci v kancelárii vidno. Odmenou pre teba bude ľahšia cesta k orgazmu.

10 Prílišná obava o stratu kontroly

Súčasný spôsob života nás vedie k tomu, aby sme každý aspekt nášho života pevne držali v rukách.

Podvedomie nás teda až úzkostlivo vedie k tomu, aby sme mali kontrolu úplne nad všetkým, aj nad ženským orgazmom. Táto snaha však odporuje samotnej podstate orgazmu. Nie nadarmo sa mu hovorí ,,malá smrť“ – orgazmus má ovládnuť vás, vaše telo aj myseľ, nie naopak. Sexuálni terapeuti ženám radia, že ak sa ocitnú v okamihu pred orgazmom, môžu podvedomej panike predísť, ako-inak, hlbokým dýchaním a sústredením sa na príjemné pocity, ktoré im sex navodzuje. Asi sa to nepodarí na prvýkrát, získať kontrolu nad svojimi myšlienkami si vyžaduje tréning – stojí to však za to, odmena je dostatočne sladká.

11 Pssst… Hlavne potichu

Podľa prieskumu ženy radi rozprávajú aj pri sexe.

A dokonca im to robí dobre, pretože im to umožňuje dosahovať silnejšie orgazmy častejšie. Neradi by sme klesli na úroveň rodových stereotypov, ale bohužiaľ, je to tak. Podľa tohto prieskumu, ktorý skúmal 39000 párov, vyslovenie slov „milujem ťa“ počas sexu je zárukou spokojnosti so stykom. 75% mužov a 74% žien uviedlo, že vyznanie lásky patrí k top veciam, ktoré môžete pri sexe urobiť.

Taktiež podľa sexuálnych terapeutov, vyjadrenie spokojnosti s partnerovým snažením, či už je to prostredníctvom vzdychu alebo vyslovenia ,,áno“, zvyšuje pravdepodobnosť dosiahnutia ženského orgazmu.

Avšak, nemusí to byť príjemné pre každú. Ak ste to vyskúšali a nebolo to nič pre vás, netreba zúfať. Ako náhradu verbálnych prejavov sexuológovia navrhujú sústredenie sa na iné zmyslové vnemy. Napríklad na dotýkanie sa partnerovho tela, vôňu a podobne.

zensky orgazmus hlasny

12 Príliš nízke hladiny oxytocínu

Oxytocín je ďalší hormón šťastia. Spája sa práve s láskou – jeho hladiny v mozgu rapídne stúpajú pri zamilovaní sa.

Tie ružové okuliare, cez ktoré sa dívate na partnera počas obdobia zamilovanosti, sú v skutočnosti oxytocín. Tá ,,chémia“ ktorá sa medzi ľuďmi deje, je tiež oxytocín. Ten výbuch slasti pri orgazme je tiež oxytocín.

Logicky, keď ho vaše telo neprodukuje v dostatočnom množstve, dosiahnutie orgazmu môže byť problematické. Dôvodom nízkej hladiny oxytocínu je najčastejšie stres. Jeho hladiny sa však dajú zvýšiť napríklad bozkávaním sa, túlením sa. Vlastne predohrou. Investujte do nej viac času a budú sa diať divy.

13 Vysoké opätky sú síce sexi, ale…

Pri vzťahu vysokých opätkov a ženského orgazmu sa názory odborníkov líšia.

Ich zástancovia tvrdia, že nosením ihličiek ženy precvičujú svaly panvového dna, a teda vedia ľahšie dosiahnuť orgazmus. Iní zas tvrdia, že nosenie opätkov deformuje niektoré svaly brucha, ktoré sú prepojené so svalmi a nervami panvového dna a genitálií. Ak sú tieto brušné svaly permanentne napnuté a preťažené, nedokážu pomocou nervov v nich preniesť signál rozkoše z genitálií do mozgu. Orgazmus sa teda nekoná, lebo žena necíti dostatok rozkoše na jeho dosiahnutie. Prípadne potrebuje omnoho viac stimulácie, ako je bežné.

Najbezpečnejšie asi bude obuv striedať.

14 Dehydratácia

Ako sme už spomenuli v bode 10, pitný režim nikdy nie je na škodu.

A to dokonca aj keď ide o sexuálne zdravie. Okrem toho, že účinne bojuje s každodennými problémami ako je vyčerpanosť alebo zápcha, podľa sexuológov vie dopomôcť aj k dosiahnutiu orgazmu. Tkanivá, ktoré vysielajú príjemné vzruchy do zvyšku tela, potrebujú tekutiny na svoje správne fungovanie. Najjednoduchší spôsob, ako toto zabezpečiť, je dodržiavanie pitného režimu.

Avšak, výber tekutiny je kľúčový. Sóda alebo sladké nápoje vám skôr uškodia. Je preto lepšie siahnuť po čistej vode, prípadne ochutenej bylinkami, citrónom, limetkou,… Nič nepokazíte ani nesladenými bylinkovými čajmi.

Hlavne ak sa vám vydaril večierok alebo párty, kde podávali alkohol, pred jeho zavŕšením v posteli vypite aspoň dva poháre vody. Alkohol značne dehydruje.

Mgr. Andrea Balážová

Vyštudovala som psychológiu a environmentálne štúdia v Brne. 👩‍⚕‍ Ako psychologička pomáham ľuďom dozvedieť sa viac o ich sexualite, keďže zdravý intímny život je prevenciou mnohých moderných civilizačných ochorení. 🍀 Ako environmentalistka využívam svoje vedomosti a záľubu v písaní na to, aby ste sa spolu so mnou dozvedeli, ako vám príroda môže pomôcť pri niektorých zdravotných problémoch.

27. októbra 2020

Mohlo by vás zaujímať…

Nákupný košík

0
image/svg+xml

No products in the cart.

Continue Shopping

60.00  ostáva do dopravy ZADARMO

Loading...