• Magazin
  • by TopAdmin
  • 11. srpna 2020
  • 352
  • 0

Pravdepodobne každý z nás túži po pevnom zdraví a kvalitnej kondícii. Najmä u mužov sa to týka tiež libida, sexuálne energie či prevencie pred prostatou.

Serenoa plazivá a jej zdravé účinky, ktoré stoja za vašu pozornosť

U nás možno nie sme dostatočne oboznámení s rastlinou Serenoa plazivá a jej účinkami z dôvodu, že ju z nášho pohľadu možno označiť za exotickú a už jej originálny názov Saw Palmetto napovedá, že nejakým spôsobom súvisí s palmami. Prečo sa jej však aj napriek tomu oplatí venovať pozornosť?

Prvým dôvodom je fakt, že je dostupná aj u nás vo forme obsahu v prírodných prípravkoch či výživových doplnkoch, no a druhým, oveľa podstatnejším dôvodom sú jej účinky, a to hlavne v spojitosti so zdravou prostatou a močovými cestami, pričom rovnako dokáže byť skutočne funkčným afrodiziakom.

  • Určite však oceníme aj jej vplyv napr. na ochranu buniek, silnú imunitu, či pôsobenie na zdravie pokožky a vlasov.

Poďme ale pekne po rade a predstavme si jej najznámejšie účinky:

Väčšina ľudí za jej najzaujímavejšiu vlastnosť považuje pôsobenie na zvýšenie libida a je v stručnosti výborným afrodiziakom. Povedané tiež inak, Serenoa plaziová sa podpisuje pod reguláciu hladiny testosterónu v tele a hlavne u mužov tak vedie k zvýšeniu sexuálneho apetítu.

  • Z celkového hľadiska prispieva k zvýšenej vitalite, ktorej podstatnou súčasťou je takisto sexuálna energia.

Ďalšie zaujímavé vlastnosti…

Rovnako ide o doporučenú výživovú súčasť pre mužov, čo hľadajú zdravú prevenciu pred prostatou. Táto špecifická rastlina totiž pomáha redukovať premenu testosterónu na DHT v zdravej miere. DHT je vo svojej podstate 5-alfa-dihydrotestorerón s neželanými účinkami napr. na zväčšovanie prostaty či na vypadávanie vlasov. Tiež sa podpisuje pod problémy s močením či pod nezdravo vyzerajúcu pokožku, no pôsobením účinkov rastliny Saw Palmetto sa táto miera premeny zdravo reguluje.

Vo všeobecnosti udržiava zdravé bunky a funkčný organizmus, čím prispieva k pevnému zdraviu, pocitom vitality a k prirodzene zdravému sexuálnemu apetítu (a sexuálnej výkonnosti).

Chcete vedieť viac?

V plodoch palmy Sereona môžeme nájsť prospešné mastné voľné ako aj esterifikované kyseliny, fytosteroly, polysacharidy, triglyceridy a flavonoidy. Tieto plody sa stali stredobodom odborného skúmania už v 19.storočí s výsledkom ukazujúcim na prospešný vplyv pre močovú sústavu, prostatu, potenciu a plodnosť. 

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *