Valentín 2021: Návod ako si ho užiť, či už sám alebo v páre

1 Valentín – komerčný sviatok zo západu? Nie tak celkom

Hoci dnes vnímame Valentín ako romantický, priam až gýčový sviatok plný srdiečok a lásky, jeho história je krvavá a brutálna.

Všetky cesty vedú do Ríma

S určitosťou sa dá povedať, že tradícia oslavy sv. Valentína nepochádza z Ameriky. Korene tohto sviatku siahajú do predkresťanského Ríma, kde sa na jar – vo februári – každoročne oslavovali Luperkálie. Išlo o pohanský festival plodnosti, pri ktorom Rimania obetovali kozy a psi. Do týchto kožiek sa následne obliekli, prípadne behali po Ríme nahí a kusmi kože šľahali ženy, ktoré stretli. Nezriedka ich ženy vyhľadávali samé, keďže verili, že vďaka tomuto rituálu porodia mnoho detí.

Zlatým klincom večera bola lotéria – mládenci z veľkej nádoby losovali mená žien, ktoré počas tohto sviatku boli ich partnerkami. Ak si vylosovali tú pravú, zväzok nezriedka končil aj manželstvom.

S príchodom kresťanstva boli pohanské Luperkálie nahradené sviatkom sv. Valentína. Tento svätec žil v 3. storočí nášho letopočtu a jeho život je opradený mnohými legendami.

Najznámejší je príbeh, podľa ktorého si cisár Claudius II. všimol, že jeho vojaci bojujú lepšie, keď sú slobodní a ochotnejšie pochodujú do bitiek, keď ich doma nečaká rodina. Preto mladým zakázal vstupovať do manželstva, kým im neskončí vojenská služba. Kňaz Valentín to nepovažoval za božiu vôľu a tak mladé páry sobášil tajne.

Keď sa o tom cisár dozvedel, odsúdil Valentína na trest smrti palicovaním. Ten ešte pred popravou stihol poslať prvú valentínku – zamilovaný odkaz dcére väzenského dozorcu, do ktorej sa zamiloval.

O niekoľko rokov neskôr pápež ustanovil deň smrti sv. Valentína za pamätný deň na jeho počesť. Sv. Valentín sa tak stal patrónom zaľúbených.

14. február sa však definitívne spojil s láskou až oveľa neskôr. Stredovekí Angličania a Francúzi verili, že 14. február je deň, kedy si hrdličky a holubičky hľadajú svojho partnera na celý život. To ešte viac podporilo myšlienku, že tento deň by mal byť dňom zamilovaných.

valentín historia luperkalie
Zdroj: wikipedia.sk

Valentínske tradície u nás a vo svete

V polovici 18. storočia už bolo bežné, že si priatelia a partneri všetkých spoločenských vrstiev vymieňali malé darčeky vyjadrujúce náklonnosť alebo si písali listy. S rozšírením technológie tlače ručne písané listy vymenili pohľadnice. Lacnejšie poštové služby tiež prispeli k rozšíreniu tradície posielania valentínok.

Dnes sa na Valentína každý rok posiela odhadom 145 miliónov pohľadníc. V počte poslaných pohľadníc deň sv. Valentína predčia len Vianoce.

U nás je Valentín spojený s kvetmi a sladkosťami, prípadne s romantickou večerou, pobytom, prípadne návštevou kina. Ako sa oslavuje inde vo svete?

Japonsko

Ak sa na Valentína netešíš a skôr ťa tento sviatok obťažuje, v Japonsku by si si neprišiel na svoje – oslavuje sa tam hneď dvakrát. Vo februári je úlohou žien, aby svojich partnerov či kamarátov rozmaznávali. Najčastejším darčekom je čokoláda. Rôzne druhy čokolády znamenajú rôzne stupne lásky alebo vzťahu medzi ženou a mužom. O mesiac – 14. marca – nastáva obrátená podoba tohto sviatku, tzv. Biely deň. Zatiaľ čo vo februári ženy rozmaznávali mužov, tu je to naopak – páni kupujú svojim partnerkám oblečenie, spodné prádlo, parfémy, šperky a biele čokolády, po ktorých je tento sviatok pomenovaný. Nepísaným pravidlom pritom je, že cena týchto darov by mala byť dva – trikrát vyššia ako cena darov od partnerky vo februári.

Ak Valentín bojkotuješ, buď rád, že po 14.2. ho máš z krku. Mohlo by to byť aj horšie…

Južná Kórea

V Južnej Kórei sa Valentín oslavuje rovnako ako v Japonsku, avšak v tejto krajine je každý 14. deň v mesiaci vyhradený láske a vzťahom počas celého roka. Napríklad 14. október je deň vína, počas ktorého si štrngajú so svojimi milovanými a rok zakončujú Dňom objímania 14. decembra. Svoj deň majú aj ľudia bez partnera – 14. apríla je v Kórei Čierny deň, počas ktorého sa slobodní vo veselom duchu stretávajú v reštauráciách, kde si dávajú ikonický juhokórejský pokrm – biele rezance s omáčkou z čiernych fazúľ. Ide o oslavu slobodného života predtým, ako sa usadia vo vážnom vzťahu.

Deň vína by sme mohli prevziať aj my, nie?

valentin vo svete
Zdroj: https://illuminaija.com/

Dánsko

V tejto škandinávskej krajine vznikla na Valentína originálna tradícia, podľa ktorej nápadníci posielajú vtipné veršované valentínky svojim vyvoleným. Namiesto svojho mena sa pod ne podpíšu bodkami, pričom každá bodka zastáva jedno písmeno v mene odosielateľa. Dámy podľa tejto indície musia do jari uhádnuť meno svojho nápadníka. Ak sa im to podarí, nápadník im musí na Veľkú noc darovať veľkonočné vajce. Ak neuhádne, daruje vajíčko nápadníkovi ona.

Rumunsko

Nezadané rumunské dievčatá ráno na sv. Valentína nazberajú pred domom sneh a nechajú ho roztopiť. Z vody, ktorá takýmto spôsobom vznikne, vyrábajú elixíry lásky. Takýto elixír sa dá vyrobiť aj zo svätenej vody alebo z vody, v ktorej boli odrezky ruží. Žena elixír umiestni na Bibliu, aby získala božie požehnanie. Tejto zázračnej vode pripisujú liečiteľské schopnosti – každý, kto ju vypije, sa zázrakom vylieči zo všetkých chorôb. Ak ho vypije dáma, ktorá ho pripravila, zakrátko sa vydá.

Fínsko a Estónsku

V týchto dvoch krajinách sa 14. február oslavuje ako Deň priateľstva. V tento deň si kamaráti vymieňajú dary a priania, no obľúbený je aj na zásnuby a termín svadieb.

valentin single party

Wales

V tejto časti Veľkej Británie sa podobný sviatok ako Valentín oslavuje 25. januára. Je zasvätený sv. Dwynwen, ktorá je patrónkou zamilovaných. Tí si vymieňajú lyžičky vyzdobené romantickými motívmi, ktoré sa vo Walese stali symbolom lásky v dávnych časoch. V minulosti lodníci darovali svojim milým práve vyrezávané lyžičky. Drevné kľúče zase symbolizovali kľúč k srdcu muža, kruhy symbolizovali usilovnosť a čísla vytúžený počet potomkov. Aj dnes sú lyžičky obľúbeným milostným motívom.

Anglicko

Nezadané ženy v tento deň pripichovali k svojim vankúšom listy vavrínu, aby v snoch uvideli svojho budúceho manžela. Dnes už táto tradícia vymizla a aj v Anglicku má Valentín rovnaký komerčný charakter, aký poznáme aj u nás.

Filipíny

Filipínci si klasickú podobu sv. Valentína spestrili jedným milým zvykom – a to hromadnými svadbami. Počas 14. februára si stovky párov povedia svoje áno. V roku 2012 sa po celej krajine zosobášilo až 2000 párov.

valentín vo svete
Zdroj: Deutsche Welle

Slovensko

Ako ale oslavujeme na Slovensku? Pozrite si tieto zaujímavé štatistiky.

2 Ako prežiť Valentína, keď som single?

V roku 2021 zrejme nebude Valentín úplne taký, na aký sme zvyknutí z predchádzajúcich rokov. Okrem toho, že mnoho z nás zrejme bude musieť ostať doma, minulý rok bol pre mnoho párov zaťažkávajúcou skúškou, ktorú ich vzťah nevydržal.

Aj keď si na Valentína sám, nemusí to byť vyslovene hrozný deň.

Vyhni sa sociálnym sieťam

Aj tých, ktorí dávajú vehementne najavo svoju spokojnosť so slobodou, pichne pri pohľade na instagramové zamilované páriky pri srdci. Keď uvidíš, že ešte aj tvoja najneobľúbenejšia spolužiačka sa šťastne vydala, bude ťažké zabrániť tomu, aby sa tvoje myšlienky odobrali na temné miesta.

Preto urobíš najlepšie, keď sa v tento deň budeš sústrediť na seba, nie na iných.

Venuj celý deň sebe

Najradšej na svete by si mal mať rád seba, tak sprav z Valentína svoj deň a urob niečo pre tvoje zdravie. Pamätáš si na predsavzatia, ktoré si si dal na Nový rok? zahŕňalo aspoň jedno z nich nejakú pohybovú aktivitu? Skvelý spôsob, ako začať deň – pri pohybe sa v tvojom tele začnú uvoľňovať endorfíny, čo sú prírodné hormóny šťastia. Ak teda chceš začať deň pozitívne, nie je nič lepšie ako pohybová aktivita. Stačí aj rezkejšia prechádzka, tanec, jóga, čokoľvek.

Čomu sa rád venuješ? Aké jedlá máš rád? Čo si si dlho nedoprial? Dnes je na to vhodný deň, aj keby to malo znamenať len dlhý relaxačný kúpeľ alebo zaslúžený oddych.

valentin single

Skús byť produktívny

Je dobré každý deň urobiť aspoň jednu produktívnu vec, aby si sa na jeho konci nemusel cítiť ako lenivec. Nemusí to byť celodenná robota, začni s niečím jednoduchým, čo si dlhšie odkladal. Oprav niečo v byte, pozri si dokument, sprav si online kurz, opráš si frázy z cudzieho jazyka, prečítaj pár strán z knihy,…

Stretni sa s kamošmi

Za normálnych okolností je stretnutie sa so single kamošmi ultimátnou stratégiou ako prežiť Valentína. Avšak, v dnešných podmienkach to asi také jednoduché nebude. Využi tento deň na to, že zavoláš kamarátom, s ktorými si dlhšie nebol. Vzťahy nemusia byť len romantické a tie priateľské často vydržia dlhšie.

Zamysli sa, čo vlastne od partnera chceš

Čo ti na tvojich bývalých vzťahoch vadilo a čo naopak vyhovovalo? V akých situáciách si sa mohol zachovať voči svojej partnerke lepšie? Možno sa ti to zdá smiešne, ale tieto informácie ti pomôžu získať nadhľad a v konečnom dôsledku ti pomôžu nájsť a udržať si tú pravú. Keď identifikuješ, čo pre teba vo vzťahu funguje a čo nie, pomôže ti to nezacykliť sa v tých istých chaotických vzťahoch znovu a znovu.

valentin single

Šír lásku

Tento deň nemusí byť o trpkých pocitoch. Ak môžeš pre niekoho urobiť niečo pekné, nie je na to lepší deň ako single Valentín. Môžeš ísť ako dobrovoľník vyvenčiť psy v miestnom útulku, pomôcť susede s nákupom, postrážiť kamarátovi deti,… Aj malý dobrý skutok ti v tento neľahký deň pomôže spraviť náladu. Budeš sa ohľadom seba cítiť lepšie a ktovie, kam to povedie.

Napríklad na Slovensku sa pravidelne organizuje Valentínska kvapka krvi. Hlavne v týchto časoch nemocnice hlásia, že im krv chýba a preto sú ohrození ľudia podstupujúci operácie, ale napríklad aj rodiace mamičky. Čo ty na to? Tento dobrý skutok sa ponúka sám. Viac info nájdeš tu.

Kúp si niečo

Investovať do seba nie je nikdy zlý nápad. Čo by ti urobilo radosť a zároveň na to neminieš všetky úspory? Nečakaj, či ti niekto darček kúpi. Vyhni sa prípadnému sklamaniu a kúp si ho rovno sám. Najlepšie predsa vieš, po čom tvoje srdce túži.

A nezabudni, že ako každý sviatok, aj Valentín je len raz do roka. Je to iba deň, ktorý bude trvať 24 hodín. To zvládneš!

valentin darcek

3 Ako vybrať ten najlepší darček?

Môžeš kúpiť bonboniéru, kvet, plyšáka, nejaký šperk a máš vybavené. Ak chceš tento deň urobiť výnimočným, stačí sa trochu zamyslieť a možno pri tom ešte aj ušetríš.

Čo vieš o človeku, ktorého chceš obdarovať?

Zober si pero a papier a skús napísať odpovede na tieto otázky:

1 O akých témach sa najčastejšie rozprávate?

2 Aké sú jej záľuby?

3 Čo ju zaujíma?

4 Čo rada robí, keď sa chce uvoľniť?

5 Čo by urobilo jej život jednoduchším?

6 Čo ju vie rozosmiať?

Odpovede na tieto otázky by ti mali vnuknúť niekoľko nápadov, prípadne poskytnúť ucelené informácie, od ktorých sa dá odraziť.

valentin ako vybrat darcek
Valentín: Ako vybrať vhodný darček?

Zamysli sa, o čom pred tebou za posledný mesiac hovorila

Teraz sa ukáže, ako vieš počúvať. Možno ste spolu šli okolo výkladu, v ktorom uvidela niečo, čo sa jej páčilo? Možno ti niečo nadšene ukazovala na internete?

Prehľadaj jej sociálne média pre inšpiráciu

Čo zdieľa? Aké posty lajkuje? Zapája sa do giveaway súťaží? Potešiť môže aj darčeková poukážka do obľúbeného obchodu.

Opýtaj sa

Síce prídeš o moment prekvapenia, ale aspoň máš istotu, že ju potešíš.


Tip:

Nekomplikuj to a daruj jej nezabudnuteľnú noc. S prírodným afrodiziakom, ktoré ju uvoľní a zintenzívni jej orgazmus. Pre teba zase máme kapsulu plnú prírodných adaptogénov a aminokyselín na posilnenie erekcie, zvýšenie výkonu a predĺženie sexuálneho styku.

4 Valentín môže byť romantika aj katastrofa: vtipné a inšpiratívne príbehy

Zozbierali sme pre vás príbehy ľudí z internetových fór. Nech sa môžete inšpirovať alebo si povedať, že to mohlo byť aj oveľa, oveľa horšie.

Príbehy, keď sa romantika naozaj vydarila

100 dôvodov prečo

,,Minulý rok bol môj priateľ počas Valentína nezamestnaný – podporovala som ho finančne, čo pre mňa nebol problém, nič som od neho nechcela ani nečakala. Som trochu cynická mrcha. Ale aj napriek tomu sa mu podarilo chytiť ma za srdce. Ručne vyrezal 100 srdiečok z pestrofarebných papierov a na každé napísal dôvod, prečo ma miluje. Doteraz ich mám v mini truhličke pokladov na stole a keď mám zlý deň, stačí jedno vytiahnuť a hneď sa cítim lepšie.

valentin pribehy

Príbeh ako zo života

,,Moja priateľka je posadnutá červenou knižnicou. Akože, keď nie sme v škole, prečíta knihu denne. Je to taká jej obsesia. Takže na Valentína pre ňu plánujem dokončiť takmer 150 stranovú novelu, ktorá zachytáva náš príbeh z mojej perspektívy. Čo bolo predtým, ako som ju stretol, ako sme sa stretli, ako sme spolu začali chodiť, proste všetko až doteraz – o 2 a pol roka neskôr. Knihu dám vytlačiť, zviazať a darujem jej ju.“

Darček tak originálny, že naň spomína po rokoch

,,Boli sme ešte na strednej, takže sme nemali peniaze nazvyš. Priateľ zaplatil našej umelecky založenej spolužiačke, aby nakreslila komiks. Určite to nebolo veľa, ale tak bola rada, že si môže privyrobiť niečím, čo ju baví. Spolu pre mňa vymysleli super dobrodružný príbeh o mne a mojej mačke. Veľmi sa mi to páčilo a aj po rokoch naňho v dobrom spomínam za to, že vymyslel taký kreatívny darček.“

valentin pribehy

Uprostred noci jej ukázal niečo, čo ešte nevidela

,,Pred pár rokmi sme s manželom boli na kamarátovej svadbe v horách a pohádali sme sa kvôli predsvadobnej večeri. Keďže som ako hlavná družička mala na druhý deň dohliadať na to, aby svadba prebehla hladko, nechala som ho o jednej ráno fajčiť cigaru na balkóne a šla som spať. Približne o tretej ma začal budiť, aby som otvorila oči. Otočila som sa na chrbát, v izbe bola úplná tma, osvetľovali ju len desiatky svetlušiek. Vedel, že som svätojánske mušky nikdy nevidela. Chytal ich v treskúcej zime a tme holými rukami, len aby ma potešil.“

valentin pribehy

Hroch ako darček? Skvelý nápad

,,Počas nášho prvého spoločného Valentína som priateľovi darovala malého plyšového hrocha. Mal vtipné obočie, ktoré mi ho pripomínalo. O desať rokov neskôr mi manžel povedal, že ak by nám začal horieť dom, ten hroch je to prvé, čo by utekal zachrániť. Ponaučenie vyplývajúce z príbehu: nemusíte si darovať drahé veci, niekedy stačí aj vtipná pozornosť.“

valentin pribehy

Nie každý však má šťastie na takýchto partnerov…

Nemáš auto? Smola

,,Pokazilo sa mi auto, tak som sa s otcom dohodol, že si na Valentína požičiam jeho. Mal som naplánovanú super noc – večera, korčuľovanie a nejaké ďalšie veci. Pár dní pred Valentínom sa ma opýtala, že ako plánujem naše plány zrealizovať, keď nemám auto. Povedal som jej, že si auto požičiam od otca a že to nebude problém. Neskôr som sa jej snažil volať, ale nedvíhala. Skúsil som jej písať, žiadna odpoveď. Na druhý deň som jej zavolal znova a konečne dvihla. Spýtal som sa, čo sa stalo a ona že: ,Prepáč, cítim sa trochu blbo, ale rozhodla som sa, že nakoniec budem robiť niečo iné. Zdá sa mi trochu trápne že si si musel požičať auto, je to smutné. Nie si typ chlapa, s ktorým by som chcela chodiť. Ale stále môžeme byť kamaráti!‚“

valentin pribehy

Keď si nakoniec ten trápny ty

,,Môj frajer bol veľmi anti-valentínsky typ, ale aj tak sa ma spýtal, aký darček by som chcela. Už predtým sa na mňa bývalí na Valentína vykašľali, takže moja požiadavka bola jednoduchá: jednu ružu. Smial sa mi za to do tváre. Počas V-dňa sme šli nakupovať a celý čas, čo sme chodili po meste, sa smial aké sú všetky tie šťastné páriky trápne. Bola som čím ďalej, tým viac nešťastná. Čiastočne lebo sme nemali žiadny špeciálny program, ale hlavne preto, že jeho egoizmus a pocit nadradenosti nad všetkými začali byť naozaj únavné. To, že mi je nanič, si všimol okolo jedenástej večer a povedal len: ,No, teraz s tým už nič neurobím, mala si povedať, ak si niečo chcela.'“

valentin pribehy

TOP načasovanie

,,Moja frajerka sa so mnou rozišla na Valentína SMSkou a hneď na to jej kuriér doniesol stoeurovú kyticu, čo som jej kúpil.“

Zdá sa, že je to každým rokom horšie

,,Som slobodná a na Valentína som si kúpila nový vibrátor, z ktorého som hneď dostala zápal močových ciest. Rok predtým som mala rande s týpkom, ktorý ma uprostred orálu zastavil a povedal mi, že chce byť len kamarát.“

valentin pribehy

Nestojíš mi za vzťah na diaľku

,,Menila som školu a sťahovala som sa do mesta, ktoré bolo hodinu a pol cesty autom od miesta, kde sme s frajerom bývali. Povedal mi na to: ,Nemyslím si, že mi stojíš za to, aby sme mali vzťah na diaľku. Aj tak nikdy nefungujú a ja ťa teraz už až tak nemilujem.‘ Rada by som si robila srandu alebo to zveličovala, ale nie, toto boli jeho presné slová. Vtedy sme bývali na spoločnom dome s ďalšími jeho kamarátmi. Moja izba bola hneď vedľa tej jeho a v noci som počula, ako šuká nejakú tlstú emáčku s fialovými dredami, ktorú našiel na chodbovici. Šťastný Valentín, boha. Nakoniec ho naťahovala asi týždeň a potom mu ukradla peňaženku, takže karma tentokrát zafungovala.“

valentin pribehy

Čo prasklo skôr? Nervy alebo potrubie?

,,Na Valentína sa mama rozhodla, že bude dobrý nápad pozvať celú rodinu na večeru, keďže bratranec sa rozviedol so ženou. No a nejako sa stalo to, že prišla aj ona. Najtrápnejšia a najviac napätá rodinná „oslava“ v histórii. No a celá tá nočná mora dosiahla vrchol, keď som omylom zapchal WC, kvôli čomu praskla trubka. Vytopil som kúpeľňu meter a pol od miestnosti, kde všetci jedli syr a predstierali, že sa bavia.“

valentin pribehy

Valentína si môžete užiť aj keď ste single a nemáte rande…

,,Šiel som si zabehať najdlhšiu trasu v mojom živote, potom som si za odmenu vychutnal vynikajúce jedlo, šiel som sa prejsť popri rieke a na večer som si sám kúpil fľašu vína, ktorú som vypil pri pozeraní akčňáku. Vôbec to vôbec nebol zlý Valentín.“

valentin pribehy

,,Môj frajer sa so mnou rozišiel deň pred Valentínom cez SMSku. Prišla mi akurát, keď som končila s ozdobovaním sušienok, čo som preňho chystala. Nechodili sme spolu až tak dlho, takže to nebol nejaký srdcervúci rozchod, ale na druhý deň som tie sušienky rozdala bezdomovcom pred budovou, kde pracujem. Hneď som sa cítila lepšie.“

valentin pribehy

,,Som slobodná už piaty rok. Každý Valentín využívam ako príležitosť užiť si. Dám si bublinkovú vaňu s bombou do kúpeľa a srdiečkovou žinkou, potom sa nakrémujem, použijem nejaký lepší parfum. Keďže zbožňujem horory, pozriem si Krvavý Valentín a Valentínsku pomstu. Objednám si jedlo, lebo variť pre jedného sa mi nechce. Toto je pre mňa dokonalý večer.“

valentin pribehy

,,Robila som všetko – dlhá prechádzka, kupovanie darčekov, špeciálna večera. Akurát že „tým mojim“ v tento deň nebol chlap, ale môj pes Mango. Nakoniec skvelý deň.“

valentin pribehy

,,Tinder a Badoo. Očakávam, že ženy budú mať nižšie štandardy.“

valentin pribehy

5 Valentínske priania a SMSky

6 Šťastné zavŕšenie valentínskeho večera

Čo si budeme klamať, za svoju snahu asi obaja očakávate sladkú odmenu. Ako urobiť túto noc naozaj výnimočnou?

Hra so svetlom

Pohľadaj všetky sviečky, čajové sviečky, vianočné svetlá, prehoď cez stolné lampy kúsok červenej látky… Osvetlenie je veľmi ľahký spôsob, ako vytvoriť ideálnu atmosféru.

Vhodný playlist

Vybrať hudbu, ktorá nebude pôsobiť rušivo, môže byť pomerne náročné. Preto bude ideálne, ak hudbu vyberiete dopredu spolu. Ak si nie istý, dnes už existujú lofi playlisty na všetko. Akékoľvek iné tipy pre teba budú asi zbytočné, keďže hudba je subjektívna vec a každý má iný vkus.

Dekorácie

Srdiečka, kvety, balóny, vankúše… veď to poznáš.

Vymysli na úvod nejakú sexy hru

• Pravda alebo odvaha?

Spomínate na trápne momenty, čo ste pri tejto hre zažili počas základky? Toto bude trochu iná pravda a odvaha. Striptíz, sexting, vyzliekanie, zlizovanie šľahačky z rôznych častí tela,… je čas popustiť uzdu svojím najtajnejším fantáziám.

Kindu

Táto aplikácia vám pomôže odhaliť vaše najtajnejšie priania. Je ideálna najmä pre tých, čo sa trochu hanbia hovoriť o svojich pikantných túžbach alebo hľadáte niečo nové na okorenenie svojho vzťahu. Stiahnite si aplikáciu, spárujte sa v nej a zobrazí sa vám vyše 100 dráždivých návrhoch. Každý môžete lajknúť, dislajknúť alebo stlačiť možno. Keď obaja nejaký návrh lajknete, aplikácia vám oznámi zhodu.

Pleasure Machine

Táto sexy hra je v podstate erotický automat, ktorý pozostáva z troch herných valcov zobrazujúcich rôzne časti ľudského tela (od krku dole), sexy aktivity a časové limity. Napríklad vám teda môže padnúť bozkávanie na krk po 45 sekúnd. Je to skvelé spestrenie predohry, kde skutočne neviete, čo môžete očakávať.

• Strip Poker

Viete hrať poker? Nie? Určite sa dá vymyslieť sexy modifikácia inej kartovej hry, ktorú máte obaja radi.

• Erotické spoločenské hry

Stolné hry nie sú len pre nerdov, na Valentína ich ocení každý pár. Napíšte toto slovné spojenie do Google a veríme, že budete príjemne prekvapený a prídete si na svoje.

Láska ide cez žalúdok

Zažili ste už účinky ingrediencií, ktoré fungujú ako afrodiziaká, na vlastnej koži? Teraz je ten správny čas.

V článku nižšie sme pre vás zozbierali niekoľko jednoduchých receptov, ktoré sa hodia ako valentínska večera. Nájdete tu aj sladkosti a dezerty, ktoré podľa týchto videí zvládne pripraviť naozaj každý.

Masáž

Masáž tvoju partnerku príjemne uvoľní, čo znásobí jej pôžitok zo sexu. Výhodou je, že aj keď nevieš čo robíš, stále to pravdepodobne pre ňu bude príjemné. Môžeš ju zakončiť šťastným koncom. Nemôžeme sem vložiť link na video, ako urobiť extatickú masáž intímnych partií ženy, ale veríme, že vieš na akej stránke ho určite nájdeš.

Niečo na povzbudenie

Chcete si to obaja užiť. Nechceš byť bez energie a nechceš vydržať iba 30 minút. Na uvoľnenie si zrejme dáte víno, no to ti nepomôže s výkonom. Poisti sa preto prírodným výživovým doplnkom s obsahom aminokyselín, ktoré užívajú športovci pre lepší výkon. V túto noc budeš znamenité fyzické výkony podávať aj ty.

7 Vhodný čas na sexy experiment?

Kvalitný sexuálny život je podmienkou šťastného a pevného vzťahu. Hoci je aj v tom tvojom všetko v poriadku, neznamená to, že občas nie je čas skúsiť nový spôsob, ako tvoju partnerku priviesť do nirvány. A aký deň je na to vhodnejší, ako Valentín?

Pozri si naše predchádzajúce články pre inšpiráciu

Mgr. Andrea Balážová

Vyštudovala som psychológiu a environmentálne štúdia v Brne. 👩‍⚕‍ Ako psychologička pomáham ľuďom dozvedieť sa viac o ich sexualite, keďže zdravý intímny život je prevenciou mnohých moderných civilizačných ochorení. 🍀 Ako environmentalistka využívam svoje vedomosti a záľubu v písaní na to, aby ste sa spolu so mnou dozvedeli, ako vám príroda môže pomôcť pri niektorých zdravotných problémoch.

2. februára 2021

Mohlo by vás zaujímať…

Nákupný košík

0
image/svg+xml

No products in the cart.

Continue Shopping

60.00  ostáva do dopravy ZADARMO

Loading...