Ženský orgazmus na 8 spôsobov: zažili ste ich všetky?

orgazmus

K ženskému orgazmu vedie viacero ciest.

1 Klitoridálny orgazmus

Klitoris je pre mužov pomerne záhadnou časťou tela. Každá žena totiž preferuje iný spôsob dráždenia – niektoré majú rady priamu stimuláciu, niektoré ho zas majú tak citlivý, že priamy dotyk im môže spôsobovať bolestivé a nepríjemné pocity. Niektoré preferujú väčší tlak, niektoré skôr jemnejší dotyk. Intenzita a spôsob dráždenia sa teda líšia od ženy k žene a neexistuje jeden univerzálny návod, ako uspokojiť každú ženu.

Klitoris je ešte citlivejší ako žaluď penisu. Hoci sa často prirovnáva ku gombíku, určite nie preto, aby vás lákalo ho stláčať ho ako ovládanie okien na aute. Dajte pozor na to, aby ste k nemu pristupovali opatrne. Najlepšie urobíte, keď sa necháte naviesť partnerkou.

Ako ho dosiahnuť?

Neexistuje univerzálny návod, ako uspokojiť každú. V skutočnosti stačí pár nesprávnych dotykov, príliš silný tlak, slabá intenzita. Často sa stáva, že sa muž ani ,,netrafí“ a svoje láskanie omylom venuje inej časti tela. Avšak, tomuto nie sú na vine páni. Nevidia ženám do hlavy a nemajú teda odkiaľ vedieť, čo im robí dobre a čo naopak nie. Kľúčovými faktormi ako dosiahnuť tento (alebo akýkoľvek) typ orgazmu je teda nie len uvoľnenie, ale aj otvorená komunikácia o intímnych témach.

šťastný a spokojný pár na pláži, žena sa usmieva

2 Vaginálny orgazmus

Klitoris je trochu ako ľadovec – vidíte len jeho vrchol, no v útrobách tela sa rozprestiera do prekvapivej veľkosti. Citlivé nervové zakončenia klitorisu siahajú až 10 centimetrov do hĺbky pošvy. Vaginálny orgazmus je teda tiež tak trochu klitoridálny – vzniká dráždením tých častí klitorisu, ktoré sú skryté v útrobách ženského tela. Pre mnoho žien je omnoho ťažšie dosiahnuteľný aj pri masturbácii, veľa z nich kombinuje penetráciu pošvy s dráždením vonkajšej časti klitorisu. Nasvedčujú to aj štúdie, podľa ktorých viac ako 75% žien potrebuje na dosiahnutie orgazmu viac stimulácie ako len penetráciu.  Dosiahnuť takýto typ orgazmu je preto oriešok. Nepomáha tomu ani fakt, že každá žena je anatomicky inak stavaná. Podľa niektorých žien má navyše aj emocionálnu zložku – hoci klitoridálny orgazmus vedia dosiahnuť s kýmkoľvek, vaginálny vedia ,,darovať“ len partnerovi, s ktorým sa cítia emocionálne späté a s ktorým sú si intímne blízke.

Ako ho dosiahnuť?

Páni si často robia starosti ohľadom dĺžky svojho penisu, ktorá je vo vzťahu k uspokojeniu ženy menej dôležitá. Steny vagíny sú totiž najcitlivejšie v prvej polovici (teda približne 7-10 centimetrov). Dôležitejšia je teda hrúbka penisu, ktorá dokáže roztiahnuť a vyplniť priestor vagíny po celom jej obvode. Aj ženy môžu priložiť panvové svaly k dielu – pomocou Kegelových cvikov si viete k väčšej rozkoši a eventuálne aj vaginálnemu orgazmu dopomôcť sťahovaním svalov panvového dna.

Ženský orgazmus - mladá atraktívna žena dosiahla vrchol

3 Análny orgazmus

Hoci si ho muži často vyžadujú, ženy sa doň nevrhajú s nadšením, lebo ho považujú za bolestivý a netušia, čo by z neho mali. Pre pánov je lákavý ako forma sexuálnej dominancie nad ženou, nemusí to však mať nič spoločné s rolou dominantného a submisívneho v páre. Análny otvor je užší a teda lepšie obomkne penis, čo znamená lepšiu stimuláciu. Navyše nie je problém doň ejakulovať a tak si teda páni nemusia dávať pozor. Análny sex však môže byť veľkou odmenou aj pre ženy, ktoré dokážu dosiahnuť análny orgazmus. Konečník je popretkávaný množstvom nervových zakončení, ktorých dráždenie vyvoláva vlny príjemných pocitov. Keď je pre vás penetrácia análneho otvoru nepriateľná, skúste iba dráždenie samotného análneho otvoru pri masturbácii alebo pri sexe – dosiahnete úplne nový level rozkoše. Konečník je dokonca citlivejší ako pošva, pri sexuálnom vzrušení reaguje aj na najjemnejší pohyb. Zrejme preto ho ženy, ktoré zažili análny orgazmus, opisujú ako omnoho intenzívnejší, než vaginálny.

Ako ho dosiahnuť?

Tento druh penetrácie si ideálne vyžaduje trpezlivého a pozorného partnera, ktorý vie, čo robí. Vyžaduje si totiž predohru, počas ktorej je potrebné otvor premasírovať, dostatočne lubrikovať a postupne roztiahnuť najprv prstami, až potom penisom. Ak ženu pri análnom styku niečo bolí bez toho, aby to sama chcela, niečo robíte zle.

Doprajte jej maximálny pôžitok so 100% prírodným afrodiziakom namiešaným špeciálne pre ženy. Pomáha dámam uvoľniť sa, zvýši citlivosť pohlavných orgánov a tak výrazne znásobuje sexuálnu rozkoš. Vaša partnerka sa vám poďakuje.

Objednaj hneď tu ⬇︎⬇︎⬇︎

4 G-bod orgazmus

Tak existuje alebo nie? V polovice 20. storočia označil gynekológ Gräfenberg miesto asi 5-8 centimetrov hlboko na prednej strane vagíny (na tej, ktorá je bližšie k bruchu) ako hlavný zdroj vaginálneho orgazmu. Po ňom je tento bod aj pomenovaný – skrátene bod G. Odvtedy sa okolo bodu G vytvorilo mnoho mýtov, páni po celom svete ho hľadajú ako svätý grál ženskej rozkoše. V prvom rade však treba povedať, že umiestnenie a citlivosť erotogénnych zón je u žien individuálna. Preto mnohé ženy bod G nemusia vôbec nájsť alebo ho vôbec mať. Je to normálne a doteraz sa vo vedeckých kruhoch vedie diškurz, či toto citlivé miesto vôbec existuje.

Hovorí sa o ňom aj ako o ,,ženskej prostate“. Ženy, ktoré svoj bod G našli, túto časť vagíny opisujú ako citlivé miesto, ktorú je na dotyk cítiť inak ako zvyšok stien vagíny. Hlásia aj väčší sexuálny pôžitok zo stimulácie tohto miesta. G-bod môže tiež napomáhať sekrécii tekutín a tým lubrikácii vagíny. Asi preto vznikla predstava, že orgazmus spôsobený dráždením bodu G končí výstrekom (tzn. squirting alebo ženská ejakulácia).

Ako ho dosiahnuť?

Ak sa vám ho podarilo nájsť, najlepšie je G bod stimulovať priamo prstami alebo sexuálnou hračkou. Pri penetračnom sexe môže byť problematické nájsť polohu, ktorá poskytuje dostatočné priame dráždenie bodu G.

muž a žena milujúci sa v sprche - ideálne miesto na stimuláciu bodu G kvôli tzv. ženskému výstreku pri tomto type orgazmu

5 Kombinovaný orgazmus

Najlepší orgazmus na svete? Vzniká pri stimulovaní viacerých erotogénnych zón súčasne, najčastejšie klitoridálny a vaginálny. Čím dlhšie trvá dráždenie, tým viac sa prekrvujú sexuálne partie a o to sú pocitové vnemy z ich dráždenia intenzívnejšie. Je o niečo zložitejší – keďže vaginálny orgazmus sa dosahuje dlhšie, je naň potrebná dlhšia stimulácia ako pri klitoridálnom. Zosúladiť ich je výzva, ktorej zdolanie však zaručene bude stáť za to.

Ako ho dosiahnuť?

Nezanedbajte predohru. Pre mnoho žien je predohra príjemnejšia ako styk samotný, a pre dosiahnutie kombinovaného orgazmu je kvalita a dĺžka predohry rozhodujúca. Nemusí pritom ísť len o sexuálnu predohru, môžete si pomôcť aj erotickým chatom, posielaním fotiek a podobne. Oceníte aj pomoc hračiek, keďže je potrebné stimulovať klitoris aj vagínu naraz. Pomôcť môžu krúžky na penis, vibrátory a násadky s tvarom určeným na ,,obojstrannú“ stimuláciu. Ďalšou dôležitou vecou bude zvolenie si správnej polohy. Vyskúšajte polohu, počas ktorej je partnerka hore. Môže si sama kontrolovať rytmus, partner môže asistovať so stimuláciou klitorisu. Najideálnejšia je poloha na psíka, misionárska alebo ,,lyžičky“ (keď obaja ležíte na boku a vniká do vás zozadu).

Možno sa to nepodarí na prvýkrát, to však neznamená, že je kombinovaný orgazmus nedosiahnuteľný. Skúšajte to znovu a znovu, skúmajte, čo sa partnerke páči a čo nie.

6 Mikroorgazmus

Ako ,,malý orgazmus“ sa označuje výrazný pôžitok alebo pocit slasti navodený inými zmyslovými vnemami ako erotickou stimuláciou erotogénnych zón. Žena ho môže dosiahnuť napríklad pri masáži alebo iných príjemných činnostiach. Privodenie tohto typu orgazmu je skôr emocionálna ako mechanická záležitosť. Zažívajú ho ženy v absolútnej pohode, ako fyzickej tak aj psychickej. Môže mu predchádzať aj fantazírovanie, čítanie erotickej literatúry a podobne. Ide skôr o orgazmicky príjemný pocit ako o orgazmus samotný.

Ako ho dosiahnuť?

To je veľmi individuálne. Ženy tieto typy malých orgazmov hlásia pri ošetrení tváre v kozmetickom salóne, pri wellness procedúrach alebo pri masáži. Každá žena by si teda mala odpovedať na otázky: Ktorá činnosť vám spôsobuje najväčší pôžitok? Pri čom sa najlepšie uvoľníte?

Spokojná a uvoľnená žena leží v posteli s frajerom a pizzou v ruke.

7 A-bod orgazmus

Podľa žien, ktoré zažili orgazmus vyvolaný stimuláciou tohto bodu, je bod A epicentrom rozkoše, ktoré zaručuje ten najdlhší a najintenzívnejší orgazmus. Podľa vedeckej komunity je však skôr mýtom. Malo by ísť o zhluk veľmi citlivých nervových zakončení na prednej stene vagíny, hlboko medzi krčkom maternice a močovým mechúrom. Mal by sa nachádzať približne dva centimetre za bodom G. Na rozdiel od bodu G však nemá na dotyk inú textúru ako zvyšok pošvy. To, či ste ho našli, spoznáte teda najmä vďaka prívalu intenzívnych pocitov rozkoše.

Ako ho dosiahnuť?

V tomto prípade neplatí, že cesta je cieľ. Najlepšie bude ísť na prieskum prstami alebo vibrátorom s ohnutým koncom na stimuláciu bodu G. Poslúžia veľmi dobre aj na dráždenie bodu A.

8 Orgazmus dosiahnutý dráždením bradaviek

Niektoré ženy dokážu dosiahnuť orgazmus aj pri dráždení alebo masírovaní pŕs a bradaviek. Dráždenie bradaviek sa totiž ,,ozýva“ v rovnakých častiach mozgu ako stimulácia vagíny alebo klitorisu a vysiela do tela vlny rozkoše. [x] Záleží však na tom, aké sú citlivé – pre každú ženu zrejme bude masírovanie bradaviek príjemné, no nie každá dokáže výlučne z tejto aktivity dosiahnuť orgazmus.

Ako ho dosiahnuť?

Je pravdepodobné, že tento vrchol budete zdolávať dlhšie, ako by ste možno čakali. Doprajte si teda dostatok času a vyzbrojte sa trpezlivosťou. Začnite jemne, dotykmi podobnými štekleniu pierkom. Potom postupne ,,pritvrdzujte“ až po štipnutie. Štipnutie bradavky pri jej koreni stimuluje tvorbu oxytocínuhormónu šťastia. Malo by platiť, že čím silnejšie zovretie, tým viac oxytocínu sa do tela vyplaví. Každý však má svoj prah bolesti niekde inde a je na vás, aby ste našli svoju tenkú hranicu medzi rozkošou a bolesťou. Intenzitu láskania je dobré obmieňať – štipnutie striedať s jemnejšími technikami.

Článok: ženský orgazmus, ako ho dosiahnuť. Mladý pár v posteli pri intímnej chvíli

Bude vás zaujímať:

Ženský orgazmus: ako ho dosiahnuť? Daruj jej to najkrajšie

Mgr. Andrea Balážová

Vyštudovala som psychológiu a environmentálne štúdia v Brne. 👩‍⚕‍ Ako psychologička pomáham ľuďom dozvedieť sa viac o ich sexualite, keďže zdravý intímny život je prevenciou mnohých moderných civilizačných ochorení. 🍀 Ako environmentalistka využívam svoje vedomosti a záľubu v písaní na to, aby ste sa spolu so mnou dozvedeli, ako vám príroda môže pomôcť pri niektorých zdravotných problémoch.

13. mája 2021

Mohlo by vás zaujímať…

Nákupný košík

0
image/svg+xml

No products in the cart.

Continue Shopping

60.00  ostáva do dopravy ZADARMO

Loading...