Návod pre pánov: 10 tipov, vďaka ktorým si to žena užije ako nikdy predtým

zensky orgazmus

Ako žene pomôcť k prvému orgazmu?

,,Dosiahnuť orgazmus je pre ženu rovnako fyzický ako aj mentálny proces. Keď počas sexu myslí na to, že orgazmus určite nedosiahne alebo že ho kvôli partnerovi dosiahnuť musí, výsledkom je, že sa k nemu nedopracuje aj napriek jeho snahám. Kľúčové je preto cítiť sa pokojne, užívať si prítomný okamih a dovoliť svojmu telu a hlave aby sa pri sexe zladili. „

Gigi Engle, autorka a sexuologička

1 Dostatočne dlhá predohra

Vzrušenie žien prebieha inak ako si muži myslia. Mužovi často stačí pozrieť sa na zvodnú dámu, jeho fantázia začne okamžite pracovať a vzrušenie sa dostaví ešte v tej sekunde. U žien je vzrušenie omnoho dlhší proces, ktorý postupne graduje. Práve preto sa predohra často nestihne nedostať do bodu, keď je žena dostatočne uvoľnená a rozpálená. Ak ju chceš priviesť k vrcholu, dopraj jej dlhšiu predohru.

Predohra je pritom najdôležitejšia časť intímneho styku. Počas nej sa uvoľňujú hormóny šťastia ako dopamín, sérotonín, oxytocín. Práve tie znásobia tvoj aj jej pôžitok zo sexu.

Podľa štúdie z roku 2004, ktorá bola uverejnená v Journal of Sex Research muži aj ženy chcú rovnako dlho trvajúcu predohru: 18-19 minút. Niektoré iné zdroje uvádzajú 21 minút. Napriek tomu však predohra priemerne trvá len 11 až 13 minút. (x)O tom, čo všetko môže predstavovať predohru a ako by si ju mal viesť tak, aby si partnerku priviedol k vrcholu, budeme v magazíne ešte veľa písať. Preto si lajkni našu FB stránku a nenechaj si ujsť novinky.

2 Upevňuj jej sebavedomie a obraz o sebe

Aby si žena sex užila a dosiahla počas neho vyvrcholenie, musí byť maximálne uvoľnená. Fyzicky ju uvoľníš už kvalitnou predohrou, no dopomôž jej aj psychicky – ženy sú veľmi citlivé na svoj vzhľad.

Štúdia z roku 2001 skúmala 3 627 žien a koreláciu medzi ich sebaobrazom a ich sexuálnym správaním. Ženy spokojné so svojim telom uviedli, že častejšie dosahujú orgazmus a častejšie sex samy iniciujú(x)

Hoci pre teba je dokonalá bohyňa a myslíš si, že aj ona to o sebe vie, nie je to vždy celkom tak. V situáciách, kedy je to vhodné, nešetri komplimentmi. Pochváľ jej postavu, tvár, vlasy, čokoľvek. Daj jej vedieť, prečo po nej túžiš – mnohonásobne sa ti to vráti.

zensky orgazmus

3 Prírodné afrodiziaká

Účelom afrodiziaka je povzbudiť libido a zvýšiť intenzitu zážitku z pohlavného styku. Najznámejším afrodiziakom je čokoláda, no vedel si, že po celom svete sa na tento účel už tisíce rokov používajú rôzne rastliny? Najlepšie a najbezpečnejšie afrodiziaká sú práve tie, ktoré poskytuje príroda. V tradičnej čínskej medicíne má nezastupiteľné miesto ženšen, v indickej ajurvéde je to zase aswagandha. Obľube u pánov sa teší aj kotvičník zemný, dámy zase často siahajú po damiáne.

Účinkom týchto rastlín je stimulácia tvorby hormónov a teda aj povzbudenie libida, majú upokojujúce účinky a najmä podporujú prekrvenie pohlavných orgánov, čím ich robia citlivejšími. Na internete aj v lekárni nájdeš mnoho prípravkov, ktoré obsahujú jednu z týchto rastlín, alebo ešte lepšie – ich kombináciu.

Tip: Vyskúšaj kombinovanú silu ženšenu + ashwagandhy + damiány + ďalších 4 mocných bylín + zinku + vitamínu C a D vo výživovom doplnku, ktorý je svojou 100% prírodnou receptúrou unikátom na trhu:

4 Masáž

Skvelý spôsob, ako uvoľniť akékoľvek napätie a stres z celého dňa. Veľkej popularite sa tešia aj zmyselné tantrické masáže zamerané priamo na erotogénne zóny. Na internete nájdeš mnoho videonávodov, ako na to.

Nezabudni na prípravu prostredia – už to je polovica úspechu. Tlmené svetlo z vonných sviečok, príjemná relaxačná hudba… veď vieš. Pri samotnej masáži sa nechaj partnerkou viesť, nech ti sama povie, ktoré jej partie potrebujú viac tvojej pozornosti.

Investuj do voňavého masážneho oleja, ktorý bude príjemný na dotyk s pokožkou a spolu s tvojimi šikovnými rukami zrelaxuje každý jej sval. Daj pozor, aby bol bezpečný – vyber taký, ktorý sa dá zároveň použiť aj ako lubrikant, keďže sa určite dostane aj do jej intímnych partií.

5 Viac lubrikantu

To, že ženám treba pomôcť s lubrikáciou až po menopauze, nie je úplne pravda. Respektíve, hoci aj je tvoja partnerka dostatočne vlhká, trochu lubrikácie navyše nikdy neuškodí – skôr naopak. Podľa štúdie z roku 2013 ženy pod 30 rokov preferujú sex s použitím lubrikantu a ľahšie vďaka nemu dosahujú orgazmus. (x)

6 Orálna stimulácia

Kedy si naposledy partnerke oplatil orálny sex? Pokiaľ proti nemu sama nemá nejaké výhrady, postupne sa jej po prvých minútach (10-15 minút) predohry prepracuj jazykom do lona. Najprv maj v hľadáčiku jej stehná a podbruško, nesnaž sa jej hneď napchať jazyk do vagíny. Ženské ohanbie je plné nervových zakončení a citlivých miest, ktorých dráždenie tvoju partnerku rozpáli ešte predtým, ako do nej vôbec vnikneš. Nezabudni sa venovať jej klitorisu a experimentovaním zisti, aká stimulácia sa jej najviac páči.

Nezabúdaj na to, že žene trvá dlhšie, kým dosiahne orgazmus. Ak ho nedosiahne do piatich minút, neznamená to, že to robíš zle!

Spraviť ženu jazykom je umenie, no aj keď v tom nemáš dostatok skúseností, nezúfaj – na internete nájdeš mnoho návodov. Veľa sa dá odkukať aj z hambatých stránok, ktoré určite navštevuješ. Tieto stránky by vo všeobecnosti určite nemali mať edukatívny charakter. Avšak pokiaľ ide o orálny sex na žene, môžu ti dať prvotnú predstavu, čo robiť. Skús si teda z porna odniesť aj niečo iné okrem výstreku a následného pocitu prázdnoty.

zensky orgazmus

7 Použi ruky – a zlepši svoj prstoklad

Táto technika nemusí byť len pre tínedžerov, dokáže spríjemniť predohru aj skúsenejším párom. Predtým, ako do nej vnikneš penisom, použi ruky. Podobne ako orálne uspokojovanie ženy, aj prstovanie je skôr hra na klavír ako pribíjanie klincov.

Vždy začni najprv masírovaním klitorisu alebo priestoru okolo neho. Nevnikaj do nej kým nebude dostatočne vzrušená a teda aj primerane vlhká. Vždy začni najprv jedným prstom – prieskumníkom.

Vďaka tomu, že končeky tvojich prstov sú citlivejšie, budeš môcť cítiť každé stiahnutie jej vagíny a teda budeš lepšie vedieť, ako na tvoje pohyby reaguje. Či si vyžaduje skôr nežnejší prístup alebo naopak drsnejšie zaobchádzanie spoznáš podľa jej vzdychov aj podľa situácie.

Neostaň iba pri pohybe von a dnu, to sa jej čoskoro zunuje – skús do nej vniknúť dvomi prstami a kmitať nimi smerom hore-dole, prípadne v nej prsty “len tak” nechaj a jazykom sa venuj jej klitorisu. Keď už spomíname klitoris – skús ju prstovať v takej polohe, aby si dlaňou alebo zápästím “pošteklil” aj ten.

8 Skús ju naviesť, aby nezadržiavala dych – ale naopak dýchala zhlboka

Dýchanie je základom mindfullness – techniky, ktorá má pomôcť odbúrať stres, vypustiť rušivé myšlienky a sústrediť celé tvoje vedomie na prítomný moment. Ženy sú po celom dni rovnako unavené ako ty, majú aj plnú hlavu myšlienok – od problémov v práci, cez otravnú susedu a neposlušné deti až po pokazený kohútik v kúpeľni. Urobil by si sa, ak by si myslel na tečúci kohútik? Asi nie. Pre ženy je omnoho ťažšie “vypnúť” a sústrediť sa na tvoje láskanie. Nie je to jej ani tvoja vina, jednoducho to tak je. Práve hlboké dýchanie je dobrou a najmä rýchlou pomôckou ako pomôcť telu uvoľniť sa a vyčistiť hlavu od zbytočného hluku.

9 Pomôž si hračkou

Predstava, že muži, ktorí pri sexe používajú sexuálne hračky, nie sú dobrými milencami, je dnes už skôr úsmevná. Cieľom je, aby zo sexu mali čo najväčší pôžitok obe strany. Prečo teda nevyužiť veľmi široký trh sexuálnych hračiek, ktoré presne tento účel spĺňajú? Spoločné vyberanie hračky navyše môže byť pomerne vzrušujúcou predohrou.  

10 Maj otvorenú myseľ a experimentujte

Toť malá rada na záver. Určite nájdete aspoň jednu spoločnú vec, ktorú by ste s partnerkou v spálni chceli skúsiť.

zensky orgazmus

Mgr. Andrea Balážová

Vyštudovala som psychológiu a environmentálne štúdia v Brne. 👩‍⚕‍ Ako psychologička pomáham ľuďom dozvedieť sa viac o ich sexualite, keďže zdravý intímny život je prevenciou mnohých moderných civilizačných ochorení. 🍀 Ako environmentalistka využívam svoje vedomosti a záľubu v písaní na to, aby ste sa spolu so mnou dozvedeli, ako vám príroda môže pomôcť pri niektorých zdravotných problémoch.

10. februára 2020

Mohlo by vás zaujímať…

Nákupný košík

0
image/svg+xml

No products in the cart.

Continue Shopping

60.00  ostáva do dopravy ZADARMO

Loading...