7 faktorov, ktoré ti pomôžu dosiahnuť pevnú a rýchlu erekciu

rychla a pevna erekcia

Máš znížené libido do takej miery, že to začína negatívne ovplyvňovať tvoj vzťah? A keď už má dôjsť k aktu, tvoj penis odmieta spolupracovať?

Možno nevieš, ako tvoja denná rutina ovplyvňuje tvoju pýchu. Nevadí, dozvieš sa to dnes v tomto článku.

Na vysvetlenie:

Erektilná dysfunkcia – nastáva, keď muž nemôže dosiahnuť dostatočne pevnú erekciu potrebnú pre pohlavný styk

Rýchle spôsoby ako dosiahnuť rýchlu erekciu

Zapoj sa viac do predohry

Pomôže ti dostať sa do nálady a určite to ocení aj tvoja partnerka. Skús ju najprv priviesť k vrcholu orálne alebo rukou – pohľad na jej telo v orgazmickom kŕči ťa určite postaví do pozoru.

Ži v prítomnom momente

Aspoň počas sexu. Snaž sa nemyslieť na prácu, na pivo s kamošmi, na iné povinnosti. Pomôcť by ti mohli aj dýchacie relaxačné techniky. Okrem toho, že ti ,,upracú“ myseľ, hlboké dýchanie ti pomôže aj s lepším prekrvením tela. Teda aj erekcia sa dostaví rýchlejšie a bude tvrdšia.

Skúste s partnerkou niečo nové

Niekedy môže byť rutina únavná. Tak ako ty hovoríš, že by si pre niektoré veci ,,ani nevstal z postele“, si to isté hovorí tvoj penis, keď sa má 365. krát postaviť kvôli 15 minútam misionára.

Použi prírodné lifehacky

Keďže ľudia po celom svete sa vždy s obľubou púšťali do posteľových hrátok, v tradičných ľudových medicínach nájdeš nejakú zázračnú zmes bylín, ktoré sa používajú na tento účel. V Indii to bola ashwagandha, v Číne ženšen, v Amerike kotvičník, ktorý je populárny aj na Slovensku. Je to pohodlné a bez námahy. To, že to funguje, ti garantujú ľudia, ktorí tieto rastliny užívali tisíce rokov a vo forme rôznych kapsúl alebo tinktúr ich berú dodnes.

Riešenia, ktoré sú beh na dlhé trate

1 Pravidelný pohyb

Podobne ako návšteva posilky, aj kvalitný sexuálny život si vyžaduje silu a vytrvalosť. Preto je v tvojom záujme zaradiť do bežného dňa aspoň nejaký pohyb a popracovať na zlepšení fyzického výkonu.

Pohyb zlepšuje prekrvenie celého tela a je prevenciou upchávania artérií. Ak máš nepriechodné artérie, prietok krvi je slabší a krv sa teda nedostáva v dostatočnom množstve tam, kam by mala. To je jedna z príčin erektilnej dysfunckie. Pohyb ti teda pomôže nie len so sexuálnym výkonom, ale aj kvalitou erekcie.

Pravidelné cvičenie zlepší tvoje zdravie a kvalitu života vo všeobecnosti – výrazne ti pomôže aj s faktormi, ktoré budeme popisovať ďalej v článku: funguje ako prevencia psychických problémov a kardiovaskulárnych chorôb, pomáha s kvalitou spánku, je nevyhnutné pre udržanie si zdravej váhy.

Stačí ti prechádzka a bike

Nemusíš ísť hneď tlakovať do posilky. Podľa Harvardskej štúdie stačí 30 minútová prechádzka denne na to, aby si o 41% znížil riziko vzniku erektilnej dysfunkcie.

Podľa štúdie z roku 2013 muži, ktorí dvíhali váhy a robili intervalový tréning na stacionárnom bicykli, dosiahli výrazne zlepšenie kvality erekcie už po polroku. Iné štúdie ukazujú, že muži, ktorí sa pravidelne hýbu, sú sami sebou v posteli istejší.

2 Psychická pohoda

Psychické zdravie je komplexná vec, ktorej ešte veľmi nerozumieme. V poslednej dobe je na výslní, pretože sa globálne zhoršuje a čoraz viac ľudí trpí úzkosťami a depresiami. Daj si teda pozor.

Čo všetko je opakom psychickej pohody?

Stres

Podľa prieskumov si 25% ľudí nepamätá deň bez stresu. Dnešná doba stresu praje, spôsobovať ho môže práca, finančné problémy, existenčné problémy okolo pandémie a ekonomických kríz alebo aj manželské problémy.

Viacero štúdii zaoberajúcich sa erektilnou dysfunkciou preukázalo, že redukcia stresu môže súvisieť so zlepšenou sexuálnou výkonnosťou. Štúdia z roku 2014 ukazuje, ako skupina mužov prešla cez kurz zameraný na odbúranie stresu, čo viedlo k významnému zlepšeniu ich problémov s erektilnou dysfunkciou.


Úzkosť

Stačí, že v posteli zlyháš raz – nedostaví sa dostatočne tvrdá a rýchla erekcia. Následne sa pri ďalšom styku obávaš, že sa to stane znovu a paradoxne, presne týmto prehnaným strachovaním sa si to sám privodíš znovu. Úzkosť pri pohlavnom styku môže eventuálne viesť až k erektilnej disfunkcii, preto ju netreba brať na ľahkú váhu.

Novým zdrojom úzkosti pri intímnom styku sú sociálne médiá. Na instagrame vidíš samé šťastné, úspešné a namakané páry, čo ti podvedome môže spôsobiť pocit menejcennosti, hoci na tebe nič zlé nie je. Prestaň sledovať účty, ktoré ti spôsobujú akékoľvek negatívne pocity. Porovnávaním sa s inými ešte nikto nič nedosiahol. Namiesto toho sa venuj sebe a sústreď sa na pozitívne veci vo vlastnom živote. Určite ich nie je málo.


Vina

Dostavuje sa častejšie ako by si čakal. Väčšinou súvisí s pocitmi, že muž nevie uspokojiť svoju partnerku, alebo že nie je taký dobrý ako jej predchádzajúci partner. Sleduj svoje myšlienky pred a po styku a skús o nich partnerke povedať. Dobrá komunikácia = dobrý sex.


Depresia

Depresia je veľmi vážny stav, ktorý ovplyvňuje človeka psychicky aj fyzicky. Spôsobuje okrem iného výraznú stratu (až elimináciu) libida, teda stratu záujmu o pohlavný styk. Ďalšími príznakmi sú vyčerpanosť, úzkostné stavy, nadmerná spavosť alebo naopak nespavosť. Si v stave, keď sa ti nechce vyliezť z postele, ale nechce sa ti v nej ani hýbať. Nedá sa preto čudovať, že spôsobuje dočasnú erektilnú disfunkciu, aj keď si po fyzickej a intímnej stránke úplne zdravý. Takisto lieky na depresiu často spôsobujú pokles libida a problémy v sexuálnej oblasti.


Ľahostajnosť

V pokročilejšom veku prichádza aj strata záujmu o sex. Môže to súvisieť s užívaním niektorých liekov ako aj so všednosťou ktorá nastáva, keď sú partneri spolu dlhé roky.

Novšie výskumy však naznačujú, že tento problém postihuje aj mladšie ročníky. Dôvodom je porno. Hoci sa ešte nepotvrdila jednoznačná korelácia, mnoho doktorov sa začína prikláňať k názoru, že časté pozeranie porna vedie k problémom v intímnom živote.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa (@_happy_couples),

3 Dostatok spánku

V roku 2015 vedci zistili, že pacienti s obštrukčným spánkovým apnoe dosiahli v dotazníku Medzinárodného indexu erektilnej dysfunkcie značne vyššie skóre ako pacienti so zdravým spánkovým cyklom.

Keď sa spánkové apnoe zlepšilo, zlepšilo sa aj skóre pacientov, čo naznačuje, že existuje korelácia medzi kvalitou spánku a erektilnou dysfunkciou. Okrem toho odpočatý muž plný energie určite dosahuje lepšie výkony ako unavený a vyčerpaný.

4 Telesná váha

Na veľkosti predsa len záleží. Muž, ktorý má obvod pása 100 cm má o 50% vyššiu pravdepodobnosť, že ho bude trápiť erektilná dysfunkcia, ako muža s 80 cm. Udržiavanie si primeranej váhy je teda účinnou prevenciou a zároveň efektívnou zbraňou proti vzniku erektilnej dysfunkcie. Okrem toho obezita zvyšuje riziko vaskulárnych chorôb a cukrovky – dvoch hlavných príčin vzniku erektilnej dysfunkcie.

5 Nutrične hodnotná a vyvážená strava

Nie len pravidelný pohyb, ale aj rozumná strava je prevenciou kardiovaskulárnych chorôb a teda aj prevenciou vzniku erektilnej dysfunkcie.

Ak ješ veľa jedál, ktoré zvyšujú cholesterol, upchávajú artérie a majú negatívny vplyv na fungovanie tvojho srdca, vystavuješ sa zvýšenému riziku.

Samozrejme, nemusí sa z teba hneď stať fitnesák, na začiatok bude stačiť niekoľko menších úprav jedálnička:

• obmedz vyprážané jedlá – napríklad namiesto klasického rezňa si daj rezeň na prírodno a k tomu ako prílohu grilovanú zeleninu namiesto hranoliek;

• pozor na biele pečivo a výrobky z bielej múky – ideálne je pečivo čo najviac obmedziť, to sa však na Slovensku ľahšie povie ako vykoná. Minimálne stav radšej na celozrnné pečivo, ktoré je šetrnejšie k tvojim artériám aj k tvojej hladine cukru v krvi;

• jedlá plné nasýtených tukov (najmä červené mäso, slanina ale aj plnotučné mlieko, maslo) aspoň raz do týždňa nahraď zdravou alternatívou – napríklad rybou;

• väčšinou je slabá erekcia spôsobená nepriechodnosťou ciev. Preto do diéty zaraď jedlá, ktoré obsahujú aminokyseliny rozširujúce cievy a zlepšujú prietok krvi do penisu. Sú to: L-arginín, L-citrulín, L-lyzín. ← Na týchto odkazoch nájdeš aj prehľadné tabuľky s potravinami, ktoré majú najvyšší obsah týchto aminokyselín;

• namiesto sladkých sódových nápojov pi čistú vodu ochutenú citrónom alebo bylinkami, prípadne čaje sladené medom alebo stéviou;

• jedlá plné rafinovaného cukru (sladkosti, koláčiky, sušienky) buď úplne vyhoď z jedálnička, ale nahraď zdravšou alternatívou, napríklad ovocím.

Ktorý typ stravovania je najlepší pre tvoje zdravie (a penis)?

Štúdia z roku 2018 znovu potvrdila, že erektilná dysfunkcia sa najmenej vyskytuje medzi tými mužmi, ktorí sa stravujú stredomorskou diétou – teda grécka, talianska a španielska kuchyňa. Okrem toho uvádza, že muži stravujúci sa ,,západným“ štýlom pravdepodobne majú nižšiu kvalitu spermií.

6 Škodlivé zlozvyky

Alkohol

Vedcom nie je úplne jasné, ako alkohol ovplyvňuje vznik erektilnej dysfunkcie. Metaanalýza z roku 2018 skúmala súvislosť medzi konzumáciou alkoholu a erektilnou dysfunkciou na vzorke 154295 mužov.

Výsledky naznačujú, že striedma konzumácia alkoholu môže znížiť riziko vzniku erektilnej dysfunkcie. Pritom ale konzumácia viac ako 21 jednotiek alkoholu za týždeň nemá na erektilnú dysfunkciu žiadny dopad, rovnako ako aj veľmi zdržanlivá konzumácia alebo abstinencia.

Na vysvetlenie:

1 jednotka alkoholu = 10 ml čistého 100% alkoholu. Teda 3 dcl 12% červeného vína obsahuje 36ml alkoholu čo zodpovedá 3,6 jednotkám alkoholu.

Fajčenie

Štúdia z roku 2014 uvádza, že až 50% mužov po dosiahnutí 40 rokov trpí nejakou formou erektilnej dysfunkcie. Toto percento je však omnoho vyššie medzi fajčiarmi.

Príčinou je negatívny vplyv fajčenia na cievny systém, čo môže zamedziť dostatočnému prísunu krvi do penisu.

7 Zdravý vzťah založený na vzájomnom rešpekte a komunikácii

Ak máš vo vzťahu vážnejšie problémy alebo ťa sex s partnerkou stresuje, prípadne nebaví, môže to byť zdrojom vzniku erektilnej dysfunkcie.

Ľudia, ktorí neustále obetujú svoje vlastné potreby, aby urobili svojho partnera šťastným, sú často sami nešťastní. V zdravom vzťahu musia obaja partneri nájsť rovnováhu a navzájom uspokojovať svoje sexuálne potreby.

Ako to dosiahnuť? Tu je neobvyklý nápad – skús sa s partnerkou porozprávať. Dávaj si pri tom pozor na tieto veci:

To, že si nespokojný so svojím sexuálnym životom, nemusí nutne znamenať, že si nespokojný aj so vzťahom ako takým.

Zahodiť inak fungujúci vzťah kvôli nesúzvuku v posteli je často zbytočne radikálny krok. V takom duchu veď aj spoločnú konverzáciu. Možno potrebujete len niečo na okorenenie posteľných hrátok alebo utužiť vzťah. Predohra sa nemusí začínať len v spálni – kedy ste naposledy boli sami dvaja na večeri alebo na spoločnom výlete? Neupadol váš vzťah aj intímny život do stereotypu?

Ak má jeden z vás málo kvalitných sexuálnych skúseností, možno ani nevie vyjadriť, čo od sexu očakáva a čo mu/jej robí dobre.

Tu sa otvára priestor na experimentovanie. Ktorým erotogénnym zónam partnerky sa venuješ najviac a ktoré naopak opomínaš? Vieš, že väčšina žien nedosiahne orgazmus pri penetrácii vagíny, ale omnoho častejšie pri stimulácii klitorisu? Po čom naopak túžiš ty?

Naše sexuálne správanie je často založené na zobrazení sexu v médiách. Zakladáme na tom aj svoje očakávania.

To, čo vidíš v porne, nemusí byť to, čo od teba partnerka chce. Čo sa páči ženám v porne, sa nemusí páčiť aj tvojej partnerke. Takisto neočakávaj, že sa pri sexe bude správať ako pornoherečka. Pre ženu to nie je prirodzené, prehnané vzdychanie a iné teatrálne vsuvky robí skôr pre teba ako pre to, že by naozaj mala takú potrebu. Ak pri tom nevrieska a nestrieka ako Herliansky gejzír, nemusí to znamenať, že sa jej to nepáči.

Načasovanie rozhovoru o intímnom živote je polovica úspechu.

Asi nie je najlepšie riešiť to s ňou popri tom, ako umýva riady. Dôležité je, aby ste obaja mali na rozhovor dostatok času a aby to pre ani jedného z vás nebola v ten deň prílišná záťaž a stres. Ak akurát rieši problémy v práci alebo pretekajúcu práčku, odlož rozhovor na inokedy.

Zdroje

https://www.healthline.com/health/healthy-sex/how-to-get-harder-erections#try-something-new

https://www.webmd.com/erectile-dysfunction/guide/ed-psychological-causes

https://www.phillyvoice.com/11-tips-stronger-erection-ed-0599939/

https://www.healthline.com/health/mens-health/erectile-dysfunction-diet-and-exercise-plan#Heres-my-basic-treatment-plan

https://www.health.harvard.edu/mens-health/5-natural-ways-to-overcome-erectile-dysfunction

https://www.menshealth.com/health/a19547196/how-diet-affects-sex-life/

https://www.healthline.com/health/erectile-dysfunction/foods-diet#diet-and-lifestyle

Jakub Ruman

Keď som skončil vysokú školu, vážil som 110 kíl, s čím bolo spojených mnoho zdravotných problémov – po fyzickej aj psychickej stránke. Trvalo mi roky, kým som sa dopracoval do stavu, v ktorom som bol so sebou fyzicky aj psychicky spokojný. Nie som síce odborník, ale chcem svoje skúsenosti a vedomosti posunúť ďalej a aspoň takto šíriť osvetu o prevencii civilizačných ochorení s dôrazom na pohyb a zdravú stravu.

10. februára 2020

Mohlo by vás zaujímať…

Nákupný košík

0
image/svg+xml

No products in the cart.

Continue Shopping

60.00  ostáva do dopravy ZADARMO

Loading...