Borovica prímorská: objav 20krát silnejší antioxidant ako vitamín C

borovica primorska erekcia

Borovica je v našich končinách pomerne známy strom. Avšak málokto vie o tomto konkrétnom druhu – Pinus pinaster – ktorý obsahuje plno liečivých látok.

Pomáha ozdravovať najmä kardiovaskulárnu sústavu, čím prispieva k lepšiemu prekrveniu celého tela. Pomáha tak okysličovať orgány a rieši viacero problémov, ktoré vznikajú kvôli nepriechodnosti ciev.

Borovica prímorská (Pinus pinaster): Čo to je? Výskyt a história

Ide o ihličnatý strom, ktorý sa vyskytuje najmä v okolí Stredozemného mora. Dorastá do výšky 30 metrov, koruna je široká s tmavozeleným ihličím, ktoré na strome vydrží niekoľko rokov. Borovica prímorská je známejšia pre svoje využitie v stavebníckom, papierenskom a chemickom priemysle, no stojí za to dozvedieť sa aj o jej účinkoch na zdravie.

Využíva sa najmä kôra a živica, výťažok z ktorých sa predáva vo forme tinktúr, olejov, tabliet.

Kde kúpiť kvalitnú borovicu?

Pri kúpe produktov s borovicou prímorskou sa odporúčame riadiť základnými pravidlami: 
 • nekupujte produkty, ktoré nie sú testované a schválené príslušným regionálnym úradom verejného zdravotníctva;  
 • ako každý strom, aj borovica musí čerpať živiny z nejakej pôdy a ovzdušia. Preto je najlepšie vyberať taký produkt, ktorý vyrastal v kvalitnej pôde v čistom prostredí, aby nedošlo ku kontaminácii kôry. Najkvalitnejšie produkty pochádzajú z udržateľného a ekologického hospodárstva;
 • venujte pozornosť zloženiu na etikete – najviac aktívnych látok obsahuje výťažok výťažok z kôry.
 • Zvyčajne platí, že kvalita nie je zadarmo. Nesiahajte preto automaticky po najlacnejšom produkte – môže sa stať, že síce zaplatíte menej, ale budú to vyhodené peniaze, pretože žiadaný účinok sa nedostaví.
 • V lekárni však bývajú produkty drahšie ako na internete. Ak chcete ušetriť a objednávať z internetu, zvoľte výrobcu, ktorý vie kvalitu svojho produktu preukázať certifikátmi. Podľa recenzií zase spoľahlivo zistíte, čo na produkt hovoria ľudia, ktorí ho odskúšali.
 • Účinok borovice na prekrvenie tela bude silnejší, ak ju skombinujete s inými bylinnými preparátmi, ktoré majú rovnaký účinok – výborne funguje napríklad kotvičník zemný alebo ženšen pravý.  

Aké látky borovica obsahuje?

Pycnogenol: Práve kvôli tejto zlúčenine je borovica taká výnimočná. Nachádza sa v kôre stromu a obsahuje až 40 bioflavonidov. Tie majú silné antioxidačné účinky, ktoré prekonávajú aj vitamín C a E.

Flavonoidy: Liečivé rastliny majú svoje účinky práve vďaka flavonoidom. Tie v borovici pôsobia blahodárne práve na cievy a cievnu sústavu – zabraňujú ukladaniu cholesterolu na stenách ciev, čím podporujú ich pružnosť. Tým pomáhajú pri prevencii tvorby zrazenín, opuchov alebo aj trombózy žíl. Vo farmakológii sa používajú preventívne proti infarktu a mozgovej mŕtvici.

Silice: Obsahuje ich živica viacerých stromov. Práve živica sa odjakživa využívala v prírodnej a tradičnej medicíne po celom svete – ľudia ju často žuli ak mali zápalené ďasná, afty alebo kašel a zapálené hrdlo. Silice totiž pôsobia protiinfekčne a posilňujú imunitu. Utišujú kašel a pomáhajú zvládnuť symptómy nádchy. Živica sa tiež využívala na liečbu astmy, reumy, infekcie močových ciest.

Procyanidíny: Stimulujú tvorbu kolagénu a elasténu – dve látky, ktoré tvoria spojivové tkanivá v našom tele. Nachádzajú sa v chrupavkách ale napríklad aj v pokožke. Telo si ich prestáva po 25. roku života samo tvoriť, preto v tomto veku pozorujeme výraznejšie známky starnutia. Procyanidíny v borovici prímorskej teda zabraňujú predčasnému starnutiu.  

Terpentíny: Tieto látky nachádzajúce sa v kôre sa využívajú skôr v priemysle ako v zdravotníctve. V tradičnej medicíne sa z nich vyrábali maste a obklady na vonkajšie použitie, ktorými sa liečili problémy s prieduškami, zapálené hrdlo, zápaly dutín a pod.

Na čo je borovica dobrá a prečo ju užívať? Účinky pre zdravie

🌲 Zvyšuje hladinu antioxidantov v tele, čím pomáha bojovať s voľnými radikálmi

🌲 Účinne pomáha pri erektilnej dysfunkcii, ktorá je spôsobená nepriechodnosťou ciev alebo nedostatočným prekrvením periférií tela

🌲 Reguluje cukor v krvi

🌲 Zvyšuje imunitu proti prechladnutiu a nádcham

🌲 Povzbudzuje mozgovú aktivitu – najmä vo vyššom veku, kde už začína dochádzať k slabnutiu kognitívnych funkcií

🌲 Chráni pokožku pred predčasným starnutím a chráni ju pred slnečným UV žiarením

🌲 Bojuje so zápalmi v tele (x)

S čím je prospešné borovicu prímorskú kombinovať?

Borovica prímorská a ženšen / ginseng

Ženšen má významné postavenie v tradičnej čínskej medicíne ako životabudič. S borovicou majú spoločné to, že povzbudzujú mozgovú činnosť, bojujú so zápalom, majú významné antioxidačné účinky a najmä pomáhajú s prekrvením. Táto kombinácia je teda všestranná a účinná. Najčastejšie sa využíva na eliminovanie problémov s erektilnou dysfunkciou a nízkym libidom.

Borovica prímorská a ginkgo biloba

Ginkgo biloba má taktiež silný efekt na prekrvenie celého tela vrátane periférií. V tradičnej čínskej ale aj japonskej medicíne sa čaj z listov tohto stromu využíval najmä na zlepšenie pamäte, sústredenia. Kombinácia s borovicou teda garantuje lepší mentálny výkon ako aj eliminovanie problémov s erektilnou dysfunckiou.

Borovica prímorská a ashwagandha

Ashwagandha je indická bylina, ktorá je silné prírodné afrodiziakum pre mužov aj ženy. Tisíce rokov sa používa na riešenie mužských aj ženských intímnych problémov, ako aj na dodanie energie, vitality a zvýšenie libida. Tiež výrazne zlepšuje prekrvenie celého tela a chráni činnosť srdca. Ak sa rozhodnete užívať ju spolu s borovicou, pripravte sa na nával energie. Fyzickej aj sexuálnej.

Tip:

Objavte kombinovanú silu borovice prímorskej, ženšenu, ginka, ashwagandhy a ďalších potentných bylín. Zloženie je vyskladané špeciálne na podporu mužského zdravia – fyzického, mentálneho aj intímenho
.

 • Force X DAILY
  Force X DAILY
  Zľavnený produkt
  39.90  s DPH
 • Force X VITAL
  Force X VITAL
  Zľavnený produkt
  39.90  s DPH

Mgr. Andrea Balážová

Vyštudovala som psychológiu a environmentálne štúdia v Brne. 👩‍⚕‍ Ako psychologička pomáham ľuďom dozvedieť sa viac o ich sexualite, keďže zdravý intímny život je prevenciou mnohých moderných civilizačných ochorení. 🍀 Ako environmentalistka využívam svoje vedomosti a záľubu v písaní na to, aby ste sa spolu so mnou dozvedeli, ako vám príroda môže pomôcť pri niektorých zdravotných problémoch.

Mohlo by vás zaujímať…

Nákupný košík

0
image/svg+xml

No products in the cart.

Continue Shopping

60.00  ostáva do dopravy ZADARMO

Loading...